A Sonoff Touch egészen jól bevált, viszont csak 1 gombos változata létezik. (egyelőre, bár az új T1 szériában lesz ilyen, de kicsit drágább lesz) A másik irányban viszont, a Yewelink gyártónak van 2-3 gombos változata, de méretben nem igazán stimmelnek az európai szabvány dobozokkal.
Ám a fejlődést nem lehet megállítani, nemrég felkerült egy új típus:
melynek lekerekített hátulja tökéletesen passzol. Természetesen ehhez is kell a nullvezeték, ami kicsit rendhagyó helyre került, nem a felül látható fázisok mellé, hanem a bal oldalon.
Szétszedve hamar kiderült, hogy belül is némileg más, mint az előző, az ESP8266 meglepő helyre, közvetlenül az "üveglap" mögé került, de szerencsére jól tippeltem, pont úgy a TUYA API alapján működik, mint az előző Yewelinkes, szóval az ESP8266 és a vezérlést végző PIC sorosan kommunikálnak, ezt az ESPeasy szoftver és a P165 plugin segítségével lehet működésre bírni. A saját felhő alapú megoldásukba ezúttal még egy próba erejéig sem tudtam belépni, az eszköz regisztrációja sikertelen volt.. de nem is bánom, úgyis mindenképpen lecseréltem volna a vezérlő firmware-ét.
Az USB-soros konverter ideiglenes bekötése a programozáshoz az alábbiak szerinti:
Ez a kapcsoló hátlapján található, sajnos a soros csatlakozás gyakorlatilag direktben van átvezetve a PIC-hez, de a fent látható két kis lyukon meg lehet csapolni egy vékony vezetékkel és egy kis forrasztással.. vagy kedvencemmel: a Bluetack-el.
A panel alján található ferde, 5-ös csatlakozóban az alsóba lehet a 3.3V-ot, középsőbe a GND-t kötni a konverterről, apa csatlakozóvéggel. A GPIO0 lábat nem vezették ki, így a másik oldalon direktben kell kötnünk jobb oldalon, lentről a negyedik lábára az ESP8266-nak a GND-t.
Az USB számítógépre történő csatlakoztatása után, ha felismerte az operációs rendszer a konvertert, akkor megjelent egy /dev/ttyUSB0 eszköz, majd a szokásos paranccsal meggyőződhetünk róla, hogy a vezetékek összekötése sikerült és a konverter másik oldalán levő eszköz válaszol:
sudo esptool --port /dev/ttyUSB0 --baud 57600 flash_id
Ha nem sikerül elsőre, ne keseredjünk el, multiméterrel ellenőrizzük, hogy az RX-TX jól érintkezik, és RX a TX-re, TX az RX-re van-e kötve, a GPIO0 pedig ugyanarra a GND-re van-e kötve (és tényleg hozzáér-e a kábel a lábhoz), mint az ESP jobb alsó GROUND lába és a konverter GND lába.
Az eszköznek 4Mbyte/32Mbit tárhelye van, így a NodeMCU PyFlasher is használható ezután minden gond nélkül a firmware feltöltésére:
UPDATE: a firmware feltöltése után vettem észre, hogy az ESP-12F hátuljára rá van szitázva gyengébbek kedvéért, hogy QIO, de én véletlenül DIO módban flasheltem meg... ettől függetlenül azért működik, de ejnyje-bejnye.
Az előző Yewelink-es kapcsolóhoz készült plugin ezzel is működik, a hivatalos támogatása a letscontrolit fórumon elérhető.
Letöltések:
- ESPeasy Serial MCU controlled switch plugin source code (_p165_serswitch.zip)
- ESPeasy 2.0 - 4Mbyte version binary for ESP8266 + Serial MCU controlled switch plugin (espeasy.bin.zip)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.