A Sonoff terméket vásárlók nagy része az EweLink mobiltelefonos alkalmazással találkozik először, és ha rá is szánja magát a gyári firmware cseréjére, sokaknak hiányzik még egy ideig a telefonos felület... mert az EweLink mobilalkalmazás természetesen csak addig működik, amíg a gyári (Felhős) firmware van az eszközön. Amint feltesszük a Tasmotát, ESPEasyt vagy ESPurnát, ez a funkcionalitás megszűnik működni.
Ha kérdezték tőlem eddig mindig azt ajánlottam, hogy telepítsenek egy okosotthon szervert - pl Domoticz, de ízlés kérdése - és az annak megfelelő (pl Domoticz Home Automation Lite) mobilalkalmazással minden eszközt el tudnak majd érni. Ennek a megoldásnak még mindig megvan az az előnye, hogy csak egy eszközt kell kiengedni a netre ahhoz, hogy távolról is el tudjuk majd érni.
Azonban nemrég találkoztam egy egyszerűbb megoldással, aminek az 1-2 Sonoff eszközzel rendelkezők fognak leginkább örülni, akik nem szándékoznak saját szervert üzemeltetni. Vagyis nem automatizálnak, csak távirányítani akarnak... :)
Amennyiben Tasmota firmware-t telepítünk a Sonoffokra, a Yeti nevű alkalmazás tudja kezelni ezeket a helyi hálózatban. (és egyelőre csak a helyi hálózatban, WiFi-ről)
Első indításkor egy ingyenes regisztrációt azért meg kell ejtenünk. Majd ez után az "Explore for devices" lehetőségre kattintva szétnéz a helyi hálózatunkon kompatibilis eszközök után.
És kis szöszmötölés után máris mutatja mit talált:
Nálam csak Tasmotákat talált, mind a 11-et, a többi alternatív firmwaret nem támogatja - egyelőre. Viszont felajánl még további beállítási lehetőségeket, ha más gyártó eszközeit szeretnénk felvenni.
A Continue-re kattintva lehet továbbmenni, a keresést nem kell mindig megismételni, elmenti a talált eszközöket.
A talált eszközöket csoportosíthatjuk, készíthetünk ütemezéseket, de mivel ezek a telefonunkon hajtódnak végre, akkor ha a helyi hálózaton kapcsolatban állnak és megy a telefon wifije, szerintem ez utóbbi azért nem túl hasznos, de aki komolyan automatizálásra akarja adni a fejét, annak úgyis nagyon ajánlott a saját szerver beüzemelése.. vagy marad a Felhő.
Nincs túlbonyolítva a dolog, az eszközökre kattintva be-, illetve kikapcsolhatjuk őket. Mi mást várnánk egy távirányítótól?
Magyarul nem tud az alkalmazás, ám szemmel láthatóan elég sokfajta gyártó eszközét be tudja integrálni maga alá, így ha valakinek ilyen vegyes környezete van, praktikus lehet sok program helyett egy közösbe összevonni az irányítandó eszközöket.
A program bár nincs túlbonyolítva és sikerült is lefagyasztanom azzal, hogy 7.1-es Androidon Widgetként akartam feltenni egy villanykapcsolót a kezdőképernyőmre, de határozottan ígéretes alkalmazásnak tűnik.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal