Az alap Sonoff Basic-hez képest a POW típus egyetlen dologban nyújt többet: segítségével nyomon követhető-mérhető a rá kötött eszköz fogyasztása. Meg kicsit testesebb is az alapmodellnél.
Azon túlmenően, hogy tisztában lehetünk az adott eszköz fogyasztásával, egy hasznos információval is szolgálhat: mégpedig ha egy eszközt többféle módon be tudunk kapcsolni (pl külső nyomógombbal, rádiós távirányítóval, keresztkapcsolóval, stb), akkor is tudhatjuk, hogy éppen működik az eszköz, ha nem mi kapcsoltuk be a POW reléjével Wifin keresztül - Tasmota 5.12 verziótól. (SetOption21 1)
Illetve ha a relé be van kapcsolva, de az eszköz nem fogyaszt, és egyébként csak a relé vezérli, akkor a rá kötött eszköz feltehetően meghibásodott.. de használhatjuk feltételfüggő vezérlések kialakítására is, ha mindig BE állásban van maga a relé, és a rá kötött eszközt kapcsoljuk kézzel ki-be, ezt a fogyasztásáról meg tudjuk mondani, tudunk rá különböző automatizmusokat építeni. A fogyasztási adatokat egy HLW8012 típusú fogyasztásmérő szolgáltatja.
Bekötése annyiban több kábelezést jelent, hogy immár a földelésnek is van sorkapcsa:
A piros L a fázis, a fekete N a nulla, a sárga E pedig a földelőszálat jelenti fenti bekötési mintán.
Miután megkapta az Lin és Nin bemeneteire az áramot, a korábbiakhoz hasonlóan 5-7 másodpercig nyomva tartva az egyetlen gombját, az eWeLink applikáció varázslója felismeri és beregisztrálja a Felhőbe.
De mivel a gyári firmware engem teljesen hidegen hagy, a sikeres próbát követően azonnal gondosan lekötöttem a 230V-ról (az erős és gyengeáram továbbra sem barátok..), szétpattintottam a műanyag burkolatát, és a bal felső sarkában található 4 lyukba máris bekötöttem az UART programozáshoz szükséges kábeleket az USB átalakítóról, hogy felküldjem rá a Tasmotát.
A fenti képen látható a négy kábel bal fent, balról kezdve: 1. VDD -> 3.3V, 2. RX->TX, 3. TX->RX, 4. GND->GND
A megfelelő bekötés után a LED-ektől balra látható fehér színű nyomógombot (nincs is más gomb) folyamatosan nyomva kell tartani (GPIO-0-ra van kötve), bedugtam az USB kábelt a PC-be, és a szokásos pyflasher programmal DOUT módban cirka 30 másodperc alatt fent volt rajta a sonoff.bin firmware.
A be-kimenetek a következőek:
- GPIO-0 : Nyomógomb
- GPIO-12: Relé és vörös LED
- GPIO-15: Kék LED
- GPIO-5: HLW8012 Sel
- GPIO-13: HLW8012 CF1
- GPIO-14: HLW8012 CF
A többi Sonoff szenzortól eltérően itt nemigen van szabad PIN külső szenzor, pl hőmérő csatlakoztatására (kivéve ha az RX-et újrahasznosítjuk), de nem is nagyon ajánlják, mivel az erősáram Nulla közvetlenül a HLW8012 GND-re van kötve.
Hazai hivatalos viszonteladó:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Karó70 2019.04.10. 12:53:56
Végigcsináltam a lépéseket, de elakadok. A flashelés során nem kapcsolódik a számítógép az eszközhöz:
Connecting........_____....._____....._____....._____....._____....._____....._____
Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? CH340G programozót használok és külső tápról hajtom meg a sonoff lapot, 3,3V-ról. Rendesen működik is egyébként, de nem tudom frissíteni a firmware-t.
Köszönöm előre is.
eNeS 2019.04.10. 20:08:03
mgaborbp 2019.05.27. 17:27:32
Próbálkoztam úgy is hogy nyomom a gombot, úgy is hogy nem. Linux Mint-et használok. Mi lehet a gond?
eNeS 2019.05.27. 18:23:51
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal