Az eredeti, talán legelterjedtebb Sonoff Basic WiFi-s vezérlő egy eszközt tud ki-be kapcsolni, a Dual ennek továbbfejlesztett változata, ami nemes egyszerűséggel két kimenettel rendelkezik. (Egyébként a Sonoff-ok családja igen kiterjedt az érintésérzékelős villanykapcsolótól a teljesítménymérős Wifi reléig.)
Világítást, szobaventillátort éppúgy lehet vele vezérelni, mint bármely egyéb 230V-os eszközt, pl redőnyhúzó motorokat. A két eszköz maximum 16A-t vehet fel, amit nem érzek túl nagy korlátozásnak, mert a lakásom kismegszakítói se bírnának többet, nem tudom ki hogy van ezzel. :)
A két kimenete külön kapcsolható alkalmazásból a jobbra fent látható LED pirosan világít, ha az első kimenet aktív, zölden ha a második. (illetve akkor is zöld marad, ha mindkettő aktív, mert csak egy LED van) Ettől balra látható egy nyomógomb, ami nem be-kikapcsolásra, hanem a WiFi-n történő párosításra való.
A be-ki kapcsolásra a bal oldalán található apró lyukon némi kábelt befűzve két nyomógombra köthető a Button0 és Button1 tűkre, ezzel már kicsit dolgozni kell.
A bekötése elég egyszerű, csillag csavarhúzóval az egy darab csavart kicsavarjuk, fedlapot eltávolítjuk, lapos csavarhúzóval le kell nyomni a fehér bütyköt, aztán becsúsztatni a kábeleket a csatlakozóba, elengedni a fehér bütyköt és ekkor megszorul a kábel. Az alábbi képen felülről lefelé haladva: L a fázis, N a nullvezeték, felül van a bejövő fázis, majd a nullvezeték, alatta a két fogyasztó nullvezetékét kell bekötni, majd legalul a két fogyasztó kimenő fázisát.
A képen szétszedve látható, de soha ne szedjük le a burkolatát, ha 230V-ra van kötve és ne nyúlkáljunk bele! Aki a felhős dolgokat szereti, máris letöltheti a telefonjára az EweLink nevű alkalmazást, áram alá kell helyezni az eszközt, 7 másodpercig nyomva tartani a párosító gombot, beadni a WiFi kódot és használni.
Aki nem szereti a felhős dolgokat, lehet választani a Tasmota, ESPurna vagy az ESPEasy közül, utóbbihoz a P165 Serial Switch plugint a Tuya kapcsolóhoz készítettem, ám a Dualt is támogatja.
(Mindkettőnél soros vonalon vezérli az ESP8266 az elsődleges vezérlőegységét)
A flashelésről a Tasmota oldalán nagyon jó leírás található.
A 3V3, RX, TX, GND szépen ki van vezetve, némi Bluetack-el/forrasztóónnal szépen lehet rögzíteni rá jumper kábelt a soros-USB konverterhez, a GPIO0-t viszont a rajzon látható pinre kell ügyeskedni, ez talán a legnehezebb része..
Yewelink kapcsolókhoz hasonló módon használható ESPTool vagy NodeMCU PyFlasher is a firmware feltöltéséhez, viszont az 1MB-s változatot kell választani, ESPEasy+P165 esetén: "ESPEasy.ino.sodu.1024.bin"
Update: a Dual R2 változatnál már nincs extra chip beépítve, az ESP közvetlenül vezérli a GPIO-kat, így egyszerű Tasmota firmware-el használható.
Hazai hivatalos viszonteladó:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.